“Deze balans willen we doorheen het hele seizoen behouden”

Racing speelt zaterdagavond op het veld van Tongeren. Na een 6 op 6 is de vraag of groen-wit voor het eerst in deze competitie 3 keer na elkaar kan winnen.

Met Tongeren en Racing staan de nummers 9 en 8 tegenover elkaar. Racing heeft na 8 speeldagen 3 punten meer dan de Limburgers.

Matchen van Tongeren:
– Wellen – Tongeren: 0-5
– Tongeren – Rupel Boom: 0-1
– Termien – Tongeren: 3-3
– Tongeren – Londerzeel: 0-4
– Berchem – Tongeren: 1-1
– Tongeren – KSK Heist: 1-0
– Tongeren – Berg en Dal: 0-0
– Jong Antwerp – Tongeren: 1-1

Met Bekir Celik blikken we vooruit op de match.

Coach, de matchen tegen Cappellen en Berg en Dal zijn goed afgelopen, met veel doelpunten. In het verleden ging het wel eens mis in matchen tegen ploegen die laag gerangschikt stonden. Stemt je dat tevreden?

“Absoluut, dat stemt me zeker tevreden. Het toont aan dat de spelers met de juiste ingesteldheid aan de aftrap verschijnen, ongeacht de tegenstander.”

“We weten dat in deze reeks elke ploeg kan verrassen, dus is het belangrijk dat we elke week met dezelfde focus en intensiteit spelen. De groep beseft dat en dat vertaalt zich nu in de resultaten. De resultaten zijn dan ook een beloning voor hun inzet en teamspirit.”

Hoe zijn de trainingen deze week verlopen?

“De trainingen zijn opnieuw op een hoog niveau verlopen. Zoals altijd trainen we scherp en met de nodige intensiteit, ongeacht de uitslagen van het weekend.”

“De sfeer binnen de groep is goed, er wordt hard gewerkt en met plezier. Dat is de balans die we willen behouden doorheen het seizoen.”

Welke spelers mis je in Tongeren?

“We moeten het doen zonder Len Vennekens en Fabio Polizzi, die nog met blessures kampen, en zonder Nando Nöstlinger, die geschorst is.”

“Nöstlinger is uiteraard een belangrijke speler voor ons, maar ik heb alle vertrouwen in de jongens die zijn taken zullen overnemen. We hebben een brede kern en iedereen weet wat er van hem verwacht wordt. Dat biedt ook kansen voor anderen om zich te tonen.”

Tongeren beschikt over Yadi Bangoura, de spits die eerst voor Racing tekende. Hoe kijk jij terug op die zaak en is Bangoura iemand die ons zaterdag pijn kan doen?

“Bangoura is een sterke spits met veel kwaliteiten, dat hoeven we niet te ontkennen.”

“We hadden hem destijds graag bij onze groep gehouden, maar als een speler er om persoonlijke redenen niet volledig achter staat, dan moeten we dat respecteren.”

“We focussen ons op de spelers die er wel zijn en die elke week alles geven voor de club. Uiteraard zullen we rekening houden met zijn kwaliteiten, maar vooral op onze eigen sterktes vertrouwen.”

Veel succes zaterdagavond in Tongeren, Racing!

Praktische info:
– aftrap om 19u30
– adres: Vrijheidweg 9, 3700 Tongeren

Nuttige links:
schrijf je hier in voor de supportersbussen van het chalet of Adegem
kom op 1 november eten voor de match tussen Racing en Jong STVV