
Vooruitblik op Racing-Hades Hasselt: “Aanval is de beste verdediging”
Hades Hasselt is de volgende tegenstander van RC Mechelen. Zaterdagavond ontvangt groen-wit de Limburgers in het Oscar Vankesbeeckstadion.
Na de 2-2 tegen Pelt wordt het de tweede wedstrijd onder het bewind van Bekir Celik. Kan de ploeg zaterdag voor het eerst winnen onder onze nieuwe coach?
Coach, hoe is jouw eerste volledige week op Racing verlopen?
“Op sportief vlak heb ik de spelers leren kennen en omgekeerd. Zowel via video-analyse als in de trainingen heb ik mijn visie in die korte tijd proberen over te brengen.”
“Ik ben van mening dat je speelt zoals je traint, waardoor het een zeer intense en pittige trainingsweek geweest is.”
Waar wil je de komende matchen vooral op inzetten?
“Hoewel ik vorige week maar één training had gegeven en één wedstrijdbespreking, vind ik dat de groep het tactische plan heel snel heeft opgepikt.”
“We hebben 60-65 minuten dominant kunnen voetballen tegen Pelt, met drang naar voren. Graag zou ik deze periode geleidelijk aan willen verlengen tot 90 minuten.”
“In het laatste deel van de wedstrijd hadden de jongens twijfels en zijn ze te veel ingezakt.”
“Ik heb de boodschap gegeven dat de aanval de beste verdediging is en dat we in alle omstandigheden met lef moeten durven te voetballen.”
Waarom zette je vorig weekend de piepjonge Noa Kalume in de basis? Ben je een coach die snel naar jongeren grijpt?
“Ik ben een coach die een speler niet evalueert op leeftijd, maar op basis van zijn kwaliteiten.”
“Als een speler mij kan overtuigen op de training, dan kan ik er niet naast kijken ongeacht zijn jonge leeftijd van in dit geval 18 jaar.”
“Intrinsiek had ik beperkte informatie over Noa en was het de bedoeling om met hem op de bank te starten, maar al snel veranderde ik van mening en zette ik hem in de basis.”
“Een speler moet een verlengstuk zijn van de trainer. Kalume is enorm aanvallend ingesteld en heeft drang om acties vooruit te maken, waardoor je een match hebt.”
Op welke spelers kun je zaterdagavond geen beroep doen (blessures/schorsingen)?
“Buiten de langdurig geblesseerde spelers, zoals Yasin Mrani en Fabio Polizzi, is Arne Knollenburg geschorst, heeft Redouan Benhamou zijn enkel omgeslagen tijdens de training en is Noah El Harbi de hele week ziek geweest. Afwachten dus of hij kan spelen.”
Heb je nog een boodschap voor de Racing-supporters?
“Ik begrijp dat de resultaten wisselvallig zijn en niet zoals gewenst, maar zolang we mathematisch kans maken op de eindronde zullen we niet opgeven en blijven werken.”
“Ik geloof erin dat de ingesteldheid van onze supporters ook in die richting is. We hebben ze absoluut nodig.”
“Ik nodig ze graag uit om zaterdagavond voltallig aanwezig te zijn en ons vooruit te stuwen richting onze eerste thuisoverwinning sinds 12 oktober 2024.”
Veel succes zaterdag, Racing!
Praktische info:
– poorten en loketten gaan open om 18u30
– de Racing-fanshop opent de deuren om 19u
– de aftrap van Racing-Hades Hasselt is om 20u
– Diabates-liga Mechelen en omstreken sponsort de matchbal