Coach Gino voor Racing-Termien: “Alweer schuiven en spelers tellen”

Zondagnamiddag neemt Racing het thuis op tegen Eendracht Termien. De Limburgers uit Genk staan op kop in de 3e periode, met 15 op 15.

Onnodig te zeggen dat Termien, de ploeg in vorm in onze reeks, na de match op KSK Heist vorige week weer een vette kluif voor Racing wordt.

Maar even duidelijk: de verplaatsing naar de leider toonde vorige week aan dat overal punten kunnen gepakt worden. Gino Pauwels en zijn spelers keerden met een 0-0-gelijkspel terug naar Mechelen.

Coach, het was een onverhoopt punt vorige week, of had jij verwacht dat Racing iets kon sprokkelen?

“Als coach moet je in oplossingen denken en iedereen overtuigen dat succes mogelijk is.”

“Elke wedstrijd moet je geloven in je eigen kunnen. Mentaal waren we top en laat net dat aspect de breedste trede zijn van de piramide die voetbal is. Waar een wil is, is een weg.”

Hoe is dat punt onthaald door de spelers?

“Het was en is een mentale boost.”

“Er is heel veel fysieke arbeid geleverd zaterdag. Als je daarvoor beloond wordt met een punt, dan geeft dat een heel positieve ontlading.”

“De uitslagen van Heist de voorbije weken waren indrukwekkend, met bijna steeds 4 of 5 gemaakte goals. Dat wij dat hebben kunnen vermijden, is een verdienste van onze spelers.”

“Het is ook leuk dat we onze sportieve plicht vervullen: zowel Londerzeel als Heist verloren punten tegen ons.”

Heb je de spelers moeten overtuigen van je aanpak of gingen ze er makkelijk in mee?

“We hebben een goeie groep die flexibel is.”

“Dat we te weinig vanuit eigen sterkte kunnen spelen, heeft velerlei oorzaken. Switch van trainer tijdens het seizoen, geblesseerden, geschorsten, gebrek aan evenwicht,…”

“Het is roeien met de riemen die we hebben, spelers moeten op posities spelen die niet hun voorkeur genieten. Maar ik moet elke speler feliciteren met de inzet en het positivisme.”

Is het een optie om ook tegen Termien de bus te parkeren, of was dat eenmalig?

“Het is alweer schuiven en spelers tellen. Drie spelers zijn geschorst en daarbij zitten we nog met tal van geblesseerde jongens. We zullen spelen op de manier die het beste past bij de geselecteerde kern.”

Wat vind je ervan dat we op zondagnamiddag spelen? 

“Ik vind het een goeie poging van de club om meer supporters naar de Racing proberen te krijgen.”

“Onze 12e man is ontzettend belangrijk. Maatschappelijk is er de tendens dat er steeds minder  mensen naar het amateurvoetbal afzakken, al zijn er uitzonderingen. Ook wij zitten nog boven het gemiddelde aantal bezoekers in 2e afdeling, maar er is marge en vooral plaats voor meer mensen.”

“Als supporter identificeer ik mij graag met succes en een positieve beleving. Misschien dat een lentezonnetje op zondagmiddag kan zorgen voor extra beleving. Wij zullen er alles aan doen om ook succes te hebben.”

Veel succes zondag, Racing!

Praktische info:
– aftrap Racing-Termien zondag om 15u
– loketten en poorten gaan open om 13u30
– de fanshop opent zijn deuren om 14u (kom onze nieuwe sleutelhanger kopen!)
– wie aan het locket 1 ticket koopt, krijgt 1 ticket gratis (meteen te gebruiken voor de match tegen Termien)

Kom op tijd, want voor en na de match + tijdens de rust zal DJ Fixi zijn beste plaatjes opleggen en zo creëren we aan de buitentap de ideale plaats voor ambiance!