Coach Gino voor Racing-Bocholt: “Seizoen niet afsluiten in mineur”

Na een weekendje zonder competitie is het zaterdagavond opnieuw bittere ernst. Racing krijgt Bocholt op bezoek.

Racing verloor zijn vorige match op Stayen met 3-0 van Jong STVV. Daardoor staat groen-wit 11e in de rangschikking.

Bocholt begon op zijn beurt goed aan het seizoen, maar wist sinds eind januari maar één keer te winnen. Eén keer speelde het gelijk en alle andere matchen verloor het.

Wat wordt het zaterdagavond tussen twee ploegen die snakken naar een overwinning? We stelden de vraag aan Gino Pauwels.

Coach, eerst: hoe blik je terug op de nederlaag bij Jong STVV twee weken geleden?

“De wedstrijd werd een ontgoocheling. We waren 45 minuten niet opgewassen tegen het jonge energieke geweld van STVV.”

“We wisten perfect welk voetbal ze brengen: techniciteit, energie, veel beweging, veel diepgang. Daar tegenover moet je duelkracht, maturiteit en realistisch voetbal zetten.”

“Tot op het halfuur wonnen we geen enkel duel, dan weet je dat je in de kaart van die jonkies speelt. Het was 2-0 aan de rust en de wedstrijd was bijna gespeeld.”

“We kwamen in de tweede helft energieker op het veld, wat veldoverwicht opleverde en een aantal kleine kansen. Iedereen voelde dat er nog iets mogelijk was.”

“Het stilleggen van de wedstrijd door de vrouwelijke scheids brak echter ons elan en zorgde ervoor dat STVV opnieuw naar lucht kon happen. Het werd 3-0 in de omschakeling. Het was confronterend en leerrijk tegelijkertijd: op dit niveau moet je 90 minuten scherp zijn.”

Hoe heb je het competitieloze weekend aangepakt?

“We hebben er een perfecte mix trainen – thuis lopen – teambuilding van gemaakt.”

“Eén training, één alternatieve training in de vorm van padel, gekoppeld aan een etentje en een loopje thuis.”

“Het is, vooral mentaal, een lang seizoen voor de spelers. Het is dus zoeken naar een goed evenwicht, je kan pas presteren als het mentaal goed zit, als je je nog amuseert op training en in wedstrijden.”

“Deze week hadden we woensdag dan een scherpe training, met veel competiviteit. Laat ons de lijn doortrekken naar zaterdagavond.”

Heeft Racing nog punten nodig in de resterende matchen om niet in gevaar te komen?

“Er zal in principe geen Vlaamse ploeg zakken uit de Challenger Pro League, wat maakt dat er maar 2 zakkers zijn in 1e en 2e amateur.”

“De 3e laatste speelt waarschijnlijk wel een eindrondewedstrijd, maar die zal van geen belang zijn.”

“Anderzijds: je wil geen seizoen afsluiten in mineur, je wil niet onthouden worden als speler van een ploeg die tegen degradatie speelde.”

“Of je volgend seizoen blijft of vertrekt, mag geen invloed hebben. Tot 26 april moet je de Racing-kleuren met volle overgave verdedigen. Ik reken op die ingesteldheid bij iedere speler.”

De laatste thuisoverwinning dateert van 11 oktober, zie je daar een reden voor?

“Je kan 1.001 redenen opsommen. Voor mij gaat het in voetbal over controle. Je kan controle hebben door dominant te zijn in balbezit, maar je kan ook dominant zijn door zeer sterk te verdedigen en momenten van omschakeling te benutten.”

“Door de huidige kernsamenstelling zitten we overal een beetje tussenin: we zijn op geen enkel onderdeel dominant. We hebben spelers die op hun best zijn bij hoge druk, anderen bij een laag blok.”

“Beide zijn goeie voetballers, maar 1 van de 2 speelt in een systeem dat hem niet ligt. Dat is wat we dit seizoen te veel hebben: gebrek aan evenwicht.”

“Thuis verwacht iedereen dat je, Racing zijnde, dominant voetbal in balbezit brengt, en nog liefst met hoge energieke druk in balverlies. We hebben spelers die daar totaal niet in passen, en al zeker niet op het grote thuisveld.”

“Toch gaan we tegen Bocholt natuurlijk voor de best mogelijke prestatie en het beste resultaat.”

Veel succes zaterdag tegen Bocholt, Racing!

Praktische info:
elke abonnee mag iemand meenemen die gratis binnen mag: klik hier voor de info
– de loketten en poorten gaan open om 18u30, de aftrap is om 20u
– vanaf 19u kun je weer komen winkelen in onze fanshop