Coach Gino voor Bocholt-Racing: “Nooit tevreden zijn met een punt”
Zaterdagavond moet Racing naar Bocholt. Het is de derde competitiewedstrijd dit seizoen, na twee gelijke spelen tegen Diegem en Rupel Boom.
Vorige zondag kwam Racing niet tot scoren in Boom. Met een 0-0 waren Gino Pauwels en zijn spelers niet écht tevreden.
Coach, hoe blik je terug op die wedstrijd?
“We speelden niet zoals het gepland was. De redenen zijn divers, zoals een ander spelsysteem dat we gebruikten in de hoop om bepaalde profielen beter tot hun recht te laten komen.”
“Dat is deels gelukt, anderzijds kwamen andere spelers in een rol die niet bij hen past. Uit goeie wil gingen we te hoog spelen en gaven we te veel ruimte weg.”
“We mogen vooral niet blind vooruitlopen in balverlies, het behoud van het blok is cruciaal. Zeker als je met 3 achterin speelt.”
“Als je met wingbacks speelt, worden de te belopen ruimtes veel te groot. Bijleren en zoeken naar de juiste oplossingen is de boodschap.”
Kun je na twee matchen tevreden zijn met 2 op 6?
“Voor een winnaarstype als ik is dat niet voldoende.”
“We moeten het echter rationeel bekijken: we speelden 2 wedstrijden waar de winning goal in beide richtingen kon vallen.”
“We zitten in een proces waarbij we veel nieuwe spelers moeten inpassen. We wisten ook dat we een moeilijk programma hadden bij de start van het seizoen. Racing moet echter ambitieus zijn en mag nooit tevreden zijn met een punt.”
Ga je iets veranderen zaterdag in Bocholt?
“Misschien wel, misschien niet. We gaan geen kaarten op tafel leggen, de tegenstander leest mee.”
Zijn er spelers die je moet missen?
“Seppe Slachmuylders, Zakaria Faeh en Jacky Jing (geblesseerd teruggekeerd van interlands met Honkong) zijn nog out. Wout Kerckhofs is twijfelachtig.”
Veel succes zaterdag in Bocholt, Racing!
